تشک طبی

تشک طبی تا حد بسیار زیادی می‌تواند از بروز بیماری هایی هم چون دیسک کمر جلوگیری کند.برند های زیادی در ایران تشک طبی را تولید می‌کنند که تشک خوشخواب بهترین برند تولیدکننده کالای خواب می‌باشد.تقریبا 90 درصد تشک های برند خوشخواب،تشک خوشخواب طبی می‌باشد.برای خرید تشک طبی و استعلام قیمت تشک طبی با ما همراه باشید.

درباره تشک طبی

تشک طبی که بسیاری از افراد به آن تشک ارتوپدی نیز می گویند، یکی از تشک های پرطرفدار در بازار می باشد که می تواند از کمر، ستون فقرات و گردن شما محافظت نماید. این تشک قادر است تا فشار وارد شده بر بدن را به صورت مستقیم بین تمام نواحی پخش کند. از همین رو اعضای بدن دچار درد، کوفتگی و مواردی از این قبیل نمی شوند. اغلب افراد میانسال، ورزشکاران یا اشخاصی که از بیماری کمر رنج می برند از تشک فوق استفاده می کنند. اگر مایلید تا اطلاعات بیشتری در خصوص این تشک ها به دست آورید؛ ادامه مطلب را از دست ندهید.

تشک طبی از چه زمان وارد بازار شد؟

این تشک از سال 1320 شمسی کم کم وارد بازار شد و مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت. با توجه به مطالعات صورت گرفته در آن زمان، مشخص شد افرادی که از تشک ارتوپدیک استفاده می نمایند حدود 60 درصد کمتر از سایر افراد دچار کمردرد های مزمن می شوند. از همین رو بسیاری از ارتوپد ها استفاده از آن را برای بیماران خود مفید دانستند.از همین رو پیشنهاد استفاده از تشک طبی مخصوص دیسک کمر داده شد.

تشک طبی از خوشخوابان
تشک طبی خوشخوابان

قیمت خوشخواب طبی به نسبت تشک های معمولی بیشتر است. زیرا در این تشک ها از مواد اولیه و متریال با کیفیتی استفاده می شود. این تشک ها نه زیاد سفت و نه زیاد نرم هستند از همین رو تمام افراد می توانند از آنها بهره ببرند. تشک ها دارای انواع متفاوتی می باشند که در ادامه این موارد معرفی می شوند.

آشنایی با انواع تشک طبی:

در زمان خرید آنلاین تشک طبی قطعا با موارد متفاوتی در بازار روبرو می شوید که هر کدام از آنها ویژگی ها و قیمت مختص به خود را دارند. برای اینکه بتوانید یک تشک خوب برای خود تهیه نمایید، لازم است تا در گام اول با انواع تشک های موجود در بازار آشنا شوید.انواع تشک طبی را می توان به صورت زیر طبقه بندی نمود:

تشک طبی مموری فوم:

این نوع تشک از مموری فوم هوشمند که از جنس پلی یورتان می باشد، تشکیل شده است. جالب است که بدانید این فوم ها اولین بار برای ساخت وسایل فضانوردی مورد استفاده قرار گرفتند. زیرا قادر می باشند که از شدت آسیب های وارد شده کم نمایند. همچنین باید در نظر داشته باشید که این فوم ها انعطاف بالایی دارند. تشک های دارای مموری فوم در برابر حرارت از خود واکنش نشان می دهد. از همین رو می تواند حین خواب شکل بدن را به خود بگیرد و باعث شود تا شخص خواب خوبی داشته باشد. لذا می توان بیان نمود که این موارد میزان تکان ها را به شدت کم می نمایند. قیمت انواع تشک طبی مذکور تقریبا بالا است.

ویژگی تشک طبی خوشخواب
ویژگی تشک طبی خوشخواب

تشک طبی لاتکس:

این نوع تشک نیز یکی از محبوب ترین تشک های موجود در بازار می باشد که گفته می شود برای تهیه آن از صمغ درخت کائوچو استفاده شده است. این تشک ها می توانند به خوبی از شانه و ستون فقرات شما حمایت کنند. از همین رو برای افرادی که دارای درد های عضلانی و استخوانی می باشند، عالی است. از آنجا که این تشک ها لرزش را به شدت کاهش می دهند از همین رو برای تهیه تشک های دو نفره عالی می باشند. از همین رو بهتر است تا تشک طبی دونفره خود را از نوع لاتکس تهیه نمایید.قیمت تشک طبی دونفره بسیار بالا می باشد و در ایران یافت نمی شود.

تشک خوشخواب طبی فوم دار:

این نوع تشک در بین مردم علاقه مندان زیادی دارد. ساختار این تشک ها به صورت ژله ای می باشد. از همین رو گرما را به خود جذب نموده و یک خواب راحت را فراهم می آورد. تشک های ژله ای موجب می شوند که بدن فرد در یک راستا قرار گیرد از همین رو میزان فشار را بسیار کاهش می دهند. همچنین این تشک ها برای افرادی که از درد گردن شاکی هستند، یک گزینه عالی می باشند. قیمت تشک طبی فوق در بازار مقرون به صرفه است. از همین رو خریداران زیادی این تشک خوشخواب طبی را برای خود تهیه می نمایند.تشک های کلاس مموری خوشخواب یک تشک با لایه مموری فوم هوشمند می‌باشد.

انتخاب تشک طبی خوب
انتخاب تشک طبی خوب

تشک طبی پددار:

این نوع تشک دارای یک لایه پد یا همان تشکچه روی تشک اصلی می باشد که معمولا بسیار نرم است. در بیشتر مواقع تشکچه مخصوص روی تشک های بادی یا فنری قرار دارد. عرض این تشکچه حدود 4 تا 5 سانتی متر می باشد. می توان بیان نمود که این مورد بهترین تشک طبی است. البته استفاده از آن به بیمارانی که باید مدت زمان زیادی روی تخت استراحت کنند، توصیه می شود. اگر جزو افرادی هستید که بیشتر به پهلو یا به پشت خود می خوابید، بهتر است تا از این تشک ها استفاده نمایید.تشک سوپر استار خوشخواب و تشک فرست کلاس خوشخواب جز این دسته تشک ها به حساب می‌آیند.

تشک طبی هیبریدی:

تهیه و ساخت این تشک ها دارای پروسه سختی است زیرا دارای لایه های متفاوتی می باشند. در اغلب تشک های هیبریدی از یک لایه فنر استفاده شده است. همچنین برای اینکه بتوانند راحتی مناسب را فراهم آورند دارای ساختار مموری فوم یا لاتکس می باشند. تشک های هیبریدی دارای سطح هموار تری بوده لذا خواب راحت تری را تضمین می نمایند. افرادی که مایلند در زمان خواب محیط گرم تری داشته باشند، عموما از تشک های هیبریدی استقبال می نمایند.

به جز موارد بالا تشک های طبی دیگری نیز در بازار وجود دارند. قیمت انواع تشک طبی با توجه به ویژگی هایی که دارند، متفاوت است. از همین رو در زمان خرید تشک طبی باید با توجه به نیاز خود گزینه مناسبی را انتخاب نمایید.

بررسی ساختار تشک طبی
بررسی ساختار تشک طبی

چگونه یک خوشخواب طبی مناسب برای خود تهیه نماییم؟

اگر قصد خرید بهترین تشک طبی را دارید، لازم است تا فاکتور های متفاوتی را در نظر بگیرید.لیست قیمت تشک خوشخواب و کاتالوگ تشک خوشخواب میتواند در انتخاب تشک به شما کمک کند.به صورت کلی بسیاری از فروشندگان هنگام فروش تشک طبی ادعا می نمایند که تشک های آنان طبی است اما در واقعیت به این شکل نیست. برای اینکه یک تشک طبی خوب را انتخاب نمایید لازم است تا دو فاکتور را همواره مد نظر قرار دهید:

  • تشک شما باید فشار وارد شده بر بدن را کاهش دهد.
  • تشک شما باید بتواند ستون فقرات و گردن شما را در یک راستا نگه دارد.

هر تشک طبی فنری خوشخواب که بتواند این دو مورد را پوشش دهد  می تواند گزینه مناسبی باشد. زمانی که شما روی یک سطح سخت مثل فرش دراز می کشید، فشار زیادی به لگن یا شانه های شما وارد می شود. از همین رو می توان بیان نمود که تشک های سفت به هیچ وجه نمی توانند گزینه خوبی برای بدن باشند زیرا فشار مضاعف به اعضای بدن وارد می شود. از سوی دیگر تشک های فوم دار و بسیار نرم نیز گزینه خوبی نیستند زیرا باعث می شوند تا بدن بر روی یک سطح ناهموار قرار گیرد و بخشی از بدن داخل تشک فرو رود.

اغلب فروشندگان در زمان فروش تشک طبی به بحث تراز بودن بدن روی تشک اشاره ای نمی نمایند اما این مورد دارای اهمیت بالایی است. تراز بودن بدن حین خواب دارای اهمیت بالایی می باشد. به عنوان یک قانون در نظر داشته باشید که اگر وزن شما بیش از 90 کیلوگرم باشد، تشک های سفت گزینه مناسبی برای شما هستند اما اگر وزن شما کمتر از 90 کیلوگرم است از نمونه های نرم نیز می توانید بهره ببرید. البته یک تشک طبی خوشخواب خوب در بخش بالایی و پایینی خود از یک لایه نرم و در بخش وسط از لایه سفت بهره می برد.

ساختار داخلی تشک طبی خوشخواب
ساختار داخلی تشک طبی

برای خرید تشک های طبی باید چه مواردی را در نظر داشته باشیم؟

با توجه به اینکه تشک های طبی دارای انواع متفاوتی هستند از همین رو ممکن است که در زمان خرید دچار مشکل شوید. قیمت خوشخواب طبی و ضمانت تشک طبی به فاکتور های متفاوتی بستگی دارد اما عموما در بحث مقایسه تشک طبی رویال و تشک طبی خوشخواب، قیمت، فاکتوری است که به آن توجه ویژه ای می شود. در ادامه می توانید با فاکتورهای مهمی که حین خرید تشک باید مد نظر قرار داده شوند، بیشتر آشنا شوید:

میزان سفتی تشک طبی:

بهترین تشک طبی، تشکی است که نه بسیار سفت و نه بسیار نرم باشد. اگر تشک شما سفت باشد، ستون فقرات تحت فشار قرار می گیرند و عضلات کشیده می شوند. از سوی دیگر اگر تشک بسیار نرم باشد، نمی تواند از کمر و شانه ها محافظت نماید. با توجه به وزن خود باید از تشکی بهره ببرید که فرم بدن شما را حفظ نماید. به صورت کلی توصیه می شود تا از تشک هایی استفاده نمایید که نه زیاد سفت و نه زیاد نرم هستند در این صورت بدن شما در قسمت میانی تشک فرو نمی رود.

کاهش فشار:

تشک خوب باید فرم بدن را به خود بگیرد. در این صورت قادر است تا فشار را به صورت مساوی تقسیم نماید. البته باید خاطرنشان شد که فشار مناسب تا حد زیادی به نوع تشک و سفت بودن آن نیز ربط دارد.

مواد باکیفیت:

یکی از مواردی که در ضمانت تشک طبی به آن اشاره می شود، گارانتی موارد اولیه به کار رفته در تولید تشک می باشد. قطعا تشک ها باید از مواد بادوام ساخته شوند تا به مرور زمان دچار فرورفتگی یا مشکل فنر نشوند. به همین دلیل قیمت تشک های طبی در قیاس با سایر تشک های موجود در بازار کمی گران تر است.رامش خواب فروش تشک رویال را بر عهده دارد.

ویژگی انواع تشک طبی
ویژگی انواع تشک

تنظیم دما:

بسیاری از تشک های موجود در بازار قابلیت تنظیم دما دارند از همین رو قادر هستند تا در تابستان گرمای اضافی را از تشک خارج نموده و در زمستان با رویه ژله ای که دارند باعث گرم شدن بدن شوند. به همین خاطر خواب راحت و آسوده ای را فراهم می آورند.

محافظ لبه ای:

از دیگر مواردی که روی قیمت تشک طبی دونفره و تک نفره تاثیر دارد، قابلیت محافظت لبه ای است. این ویژگی مخصوصا برای افرادی که در گوشه تخت می خوابند اهمیت بیشتری دارد زیرا از افتادن فرد حین غلت زدن جلوگیری می نماید. البته تشک هایی که دارای محافظ لبه هستند برای افرادی که درد کمر یا مفاصل دارند نیز عالی است.

هم ترازی:

این مورد یکی از ویژگی های مهم تشک طبی استاندارد است. اگر مایلید تا یک خواب خوب و راحت داشته باشید، لازم است تا بدن شما حین دراز کشیدن در یک راستا و تراز باشد. تشک هایی که این ویژگی را فراهم آورند از به وجود آمدن فشار روی اعضای بدن جلوگیری می کنند. عموما تشک های فوم دار ویژگی فوق را دارند.

مزیت های استفاده از تشک طبی:

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، نمی تواند منکر تاثیر مثبت تشک طبی خوشخواب روی سلامت بدن گردید. به صورت کلی می توان مزیت های استفاده از این تشک ها را به صورت زیر دسته بندی نمود:

تشک طبی مناسب کمر درد
تشک طبی مناسب کمر درد
  • سفتی این تشک ها استاندارد است: تشک خوشخواب طبی دارای سفتی مناسبی می باشد. لذا به بدن فشار وارد نمی شود. همین مورد از درد های مزمن عضلانی جلوگیری می نماید. افرادی که دارای عارضه نیز می باشند، می توانند از این تشک برای کاهش درد های خود استفاده نمایند.
  • خواب راحت را تضمین می نماید: یک تشک خوشخواب طبی، قادر است تا خواب راحتی را فراهم آورد. از همین رو مانع از خشک شدن عضلات و درد گرفتن کمر و استخوان ها می شود. یک تشک طبی خوب قادر است تا محافظ وضعیت بدن باشد.
  • تهویه مناسبی را فراهم می آورد: یک تشک طبی خوب باید دارای تهویه خوبی باشد تا در زمستان گرمای لازم و در تابستان خنکی مناسب را فراهم آورد. اگر تشک شما دارای تهویه خوبی باشد باکتر ها و قارچ ها روی تشک رشد نمی نمایند.

جمع بندی:

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان دریافت که تشک طبی خوشخواب می تواند گزینه مناسبی برای تمام افراد در هر رده سنی باشد. این تشک ها از درد های مزمن عضلانی یا استخوانی جلوگیری می نمایند و موجب تسکین آنها می شوند. امروزه اغلب فروشگاه ها به صورت حضوری و اینترنتی اقدام به فروش تشک های فوق می کنند. اما باید در نظر داشت که ویژگی های مختلف این تشک ها باعث می شوند که قیمت متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل توصیه می گردد تا قبل از خرید، با انواع تشک های موجود در بازار و مشخصات آنها آشنا شوید تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

فهرست
مشاوره قبل خرید