مموری فوم هوشمند چیست؟چه کاربردهای دارد؟

مقالات

مموری فوم هوشمند نام نوعی اسفنج تخصصی با خواص هوشمند و قابلیت‌های بهداشتی و سلامت فیزیکی است. محصولی متمایز و مدرن که با طی مراحل مختلف در کارخانجات مجهز به فناوری روز دنیا در زمینه تولید اسفنج حافظه‌ دار تولید شده و در صنایع گوناگون از جمله ساخت انواع تشک تخصصی و طبی کاربرد دارد.

تشک خوشخواب با تولید تشک های کلاس مموری خوشخواب  نسل جدید تشک های طبی را گسترش داد.ظهور این محصول در سال‌های اخیر، صنعت کالای خواب و به‌ ویژه ساخت تشک را متحول نموده و به تولید محصولاتی با کیفیت و کارایی بالاتر نسبت به نمونه‌ های کلاسیک منجر شده است.

در نوشتار پیش رو ضمن معرفی ابر مموری فوم هوشمند می‌خوانیم:

مموری فوم هوشمند در نساجی هم کاربرد دارد.

بازگشت‌ پذیری فوم هوشمند به شکل اولیه و راحتی فوق العاده تشک های کلاس مموری فوم!

نقش تشک مموری فوم در تسهیل گردش خون…

با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید.

مموری فوم
مموری هوشمند

مموری فوم هوشمند: آمیزه زیبایی، راحتی و سلامت…

تشک از محصولات تخصصی کالای خواب و از اصلی‌ترین بخش‌های بستر است. تاثیر مستقیم این بخش از ملزومات خواب در سلامتی و شکل فیزیکی کمر و ستون مهره‌ها تا حدی است که پزشکان و متخصصین ارتوپدیک انتخاب آن را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل برمی‌شمارند.

متریال کاربردی در ساخت تشک و تکنولوژی به‌کار رفته در تولید آنها نقش مهمی در این مورد ایفا می‌کند. مموری فوم یا اسفنج حافظه‌ دار نامی است که در سال‌های اخیر به‌ دلیل کاربرد مفید و موثر در ساخت انواع تشک های کلاس مموری بر سر زبان‌ها افتاده و به‌عنوان ماده‌ای تخصصی و کاربردی در این زمینه شناخته شده است. قابلیت اصلی این ماده در فرم‌ پذیری بر اساس آناتومی بدن به‌ ویژه شکل کمر و ستون مهره هنگام خواب و استراحت، مزیتی است که این آن را از انواع ابر و اسفنج ساده و نمونه‌های کلاسیک متمایز و برتر نموده است.

این خاصیت کمک می‌کند تا تشک مموری فوم با فاصله اندکی از برخاستن فرد از بستر به حالت اولیه بازگردد. به‌ عبارتی شکل‌پذیری و انطباق مموری فوم هوشمند با شکل بدن تنها تا زمانی است که وزن فرد بر روی تشک قرار دارد. همین خاصیت نیز از شکست اسفنج جلوگیری کرده و بر دوام و طول عمر مفید تشک‌های تولید شده از این متریال می‌ افزاید.

در طول مدت خواب، تشک با شکل بدن انطباق یافته و مانع از فشار بر ستون مهره و اندام‌ها می‌شود. اما این تنها مزیت استفاده از مموری فوم هوشمند در تشک نیست و خواص فراوان دیگری نیز وجود دارد که این متریال را به ماده برتر برای استفاده در تشک های کلاس مموری تبدیل نموده است.

در ادامه مطلب به بیان دیگر ویژگی‌های مموری فوم و تشک‌ های کلاس مموری خوشخواب می‌پردازیم.

با ما همراه بمانید.

ابر مموری
مموری فوم

مزایای تشک های کلاس مموری خوشخواب را بهتر بشناسیم…

مموری فوم و خواص گوناگون آن در صنایع کالای خواب امروزه به موضوع بحث و گفتگو بین شرکت‌های سازنده این محصولات در سراسر دنیا تبدیل شده است.

مزایای فرم پذیری و انطباق مموری فوم با شکل بدن مانع از بروز خستگی، خواب رفتگی ماهیچه‌ها و بروز درد مفاصل می‌شود. علاوه بر این موارد، مموری فوم هوشمند از نظر تعدیل دمای بستر نیز موردی موثر است که کاربران زیادی را به خود جلب نموده است. عدم نفوذ رطوبت به درون تشک مانع از رشد و تکثیر انواع قارچ و باکتری در فضای آن شده و بهداشت محیط خواب را به‌بهترین شکل تامین می‌کند.

استفاده از اسفنج حافظه‌ دار و هوشمند مموری در تولید تشک های کلاس مموری هم‌ چنین تاثیر به‌سزایی در ممانعت از بروز کمردرد و مشکلات دیسک کمر داشته و فشار بر این نواحی را هنگام خوابیدن و استراحت‌های طولانی به‌طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.

این مورد به‌ ویژه برای افرادی که به‌دلیل وجود دردهای عضلانی در ناحیه کمر و ضعف ماهیچه‌ها با مشکلات بدخوابی روبرو هستند بسیار مفید است. همین موضوع باعث شده تا متخصصین ارتوپد و کارشناسان کالای خواب به طور مشترک انواع تشک مموری فوم هوشمند را بهترین و راحت‌ترین گزینه برای این افراد بدانند.

در ادامه مطلب با شما درباره تاثیر استفاده از تشک مموری فوم بر گردش خون و سلامتی کاربران گفتگو می‌کنیم.

تشک‌های هوشمند و تسهیل عملکرد سیستم گردش خون…

خواب از نیازهای اساسی و عمومی همه افراد است که در صورت تامین آن به میزان کافی، تاثیر شایانی بر بهبود عملکرد سیستم‌های مختلف بدن دارد. از جمله دستگاه گردش خون که با انجام خواب کافی و کامل و البته عمیق و راحت، عملکرد آن به‌طرز محسوسی بهبود می‌یابد.

وجود یک تشک کامل و مناسب در این مورد بسیار موثر است و نقش مهمی ایفا می‌کند.تشک ام بی ام بیوریتمیک خوشخواب یکی دیگر از تشک های دارای مموری فوم هوشمند می‌باشد که دارای مموری فوم هوشمند میباشد.این تشک علاوه بر اینکه دارای فنر منفصل در لایه مرکزی میباشد،یک لایه مموری فوم هوشمند هم در لایه آخر تشک استفاده شده است.

متریال مموری فوم به‌دلیل خاصیت شکل‌‌پذیری بالایی که دارد در این مورد بسیار مفید و موثر عمل می‌کند. از جمله برخلاف تشک‌های سخت و غیرقابل انعطاف، تشک های کلاس مموری به‌نرمی و راحتی ساعات خواب شما را پر کرده و موانع موجود در مسیر گردش خون افراد را از میان برمی‌دارد.

با خوابیدن روی تشک های مموری فوم، بخش‌های سنگین و متراکم بدن مانند میان‌تنه و زانوها، به‌دلیل انعطاف اسفنج مموری فوم، از گردش خون کامل و مناسبی برخوردار شده و افراد حتی در دراز مدت نیز دچار درد و خواب‌رفتگی در عضلات و مفاصل نمی‌شوند.

هم‌ چنین بر روی تشک‌های حاوی مموری فوم هوشمند، عروق بدن در حالت راحت و مناسبی قرار داشته و گردش خون در آنها دچار وقفه یا مشکل نمی‌شود. عاملی که بروز آن می‌تواند به بالا رفتن فشار خون منجر شده و نظم و سلامت بدن، قلب و رگ‌ها را دچار چالش نماید.برای حفظ سلامت تشک خود میتوانید از محافظ تشک خوشخواب استفاده کنید تا طول عمر تشک شما بیشتر شود.

تجربه زیبایی اتاق خواب با تشک های کلاس مموری خوشخواب!

علاوه بر همه موارد گفته شده، از نقش مهم و موثر کاربرد مموری فوم در تهیه تشک‌های هوشمند نیز نمی‌توان چشم پوشی کرد. یکی از چالش‌های بزرگ خانم‌های خانه دار در زیبا و مرتب نگه داشتن اتاق خواب، مشکل فرورفتن بخشی از تشک پس از برخاستن از بستر است. موضوعی که در نمونه‌های ساده و محصولاتی با اسفنج‌های ساده و غیرتخصصی دیده شده و شکل ظاهری بستر را دچار مشکلات جدی می‌کند.

با به‌کارگیری مموری فوم هوشمند و حافظه‌دار این مشکل یک بار و برای همیشه حل می‌شود!

این نوع فوم با خواص بازگشت‌پذیری فوری به حالت اصلی، در کوتاه‌ترین زمان پس از برخاستن فرد از بستر به شکل اصلی خود بازگشته و نمای اولیه خود را بازمی‌یابد.

این خاصیت از نظر حفظ دمای متعادل نیز وجود داشته و اسفنج مموری فوم، تعادل دما را در بستر به‌ بهترین شکل حفظ نموده و مانع از تعریق در بستر می‌شود. این مورد نیز به‌نوبه خود در حفظ ظاهر دکوراتیو و نمای زیبای بستر موثر بوده و زیبایی فضای اتاق خواب را به بهترین شکل حفظ می‌کند.

کلام پایانی…

برای افرادی که از فواید خواب کامل، راحت و عمیق مطلعند، موضوع انتخاب تشک مناسب برای این کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تا جایی که دقت در متریال ترکیبی که در ساخت این محصول به‌کار رفته به یکی از فاکتورهای مهم انتخاب برای آنها بدل می‌شود.

مموری فوم هوشمند با داشتن خواص مفید فراوان به‌عنوان متریال ایده‌آل جهت تولید تشک‌های خوشخواب راحت و طبی مطرح است.

وجود مزایایی نظیر بازگشت‌پذیری سریع فرم ظاهری به شکل اولیه، حفظ تعادل در دما و ممانعت از بروز مشکلات میکروبی و باکتریایی نیز از دیگر مزایایی هستند که اسفنج مموری فوم و تشک‌های تهیه شده از این ماده را به محصولاتی محبوب، مفید و پرطرفدار تبدیل نموده است.

اگر تشکی میخواهید که مشابه با این تکنولوژی باشد و گودی کمر را به خوبی پر کند ،از تشک سوپر استار خوشخواب هم می‌توانید استفاده کنید.در این تشک از تکنولوژی میکرو فنر استفاده شده است.جهت خرید انواع تشک خوشخواب میتوانید کاتالوگ تشک خوشخواب و لیست قیمت تشک خوشخواب را مشاهده کنید.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

1 دیدگاه. Leave new

  • سعید مسیبی
    2022-04-16 12:16

    من تشک های کلاس مموری خوشخواب رو قبلا خریدم….خیلی عالی هستش….کاملا گودی کمر من رو پر میکنه و نمیزاره کمر درد بگیرم.پیشنهاد من این تشک هستش…

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره