نحوه اندازه‌گیری تخت برای خرید تشک چگونه میباشد؟

مقالات

نحوه اندازه‌گیری تخت برای خرید تشک 

خرید اینترنتی تشک و سایر لوازم خواب نیازمند اطلاعاتی است، که حتما باید آنها را در نظر بگیرید، تا خرید خوبی داشته باشید. یکی از ملزومات خرید تشک دانستن طول، عرض، ارتفاع و یک نفره یا دونفره بودن آن است.

 

آموزش نحوه اندازه‌گیری هنگام خرید تشک در ادامه

تشک خوشخواب یکی از گزینه‌های مورد نظر افراد برای داشتن اوقاتی خوش هنگام خواب است. برای اندازه‌گیری دقیق و سفارش آن به متر نیاز دارید، تا با استفاده از آن مراحلی را که به شما میگوییم پشت سر بگذارید و از سایز تشک مورد نظر خود مطلع شوید.

ابعاد تشک یک نفره

خرید تشک برای بزرگسالان دارای طول استاندارد در ایران است، که حدود 200 سانتی‌متر می‌باشد. عرض تشک نیز بستگی به یکنفره و یا دونفره بودن آن دارد. عرض تشک یکنفره 90، 100 یا 120 است .

ابعاد تشک دونفره

این مقدار در تشک‌های دونفره 140، 160، 180 و یا 200 سانتی‌متر می‌باشد.

 

در صورتی که تشک داخل تخت فرو میرود، باید اندازه لبه‌های داخلی تخت را بگیرید. اگر آن را بر روی تخت مانند باکس قرار می‌دهید، باید لبه‌های بیرونی آن را اندازه‌گیری کنید.

در مرحله بعد برای انتخاب تشک باید ارتفاع آن را در نظر داشته باشید. تشک‌ها بین 15 تا 40 سانتی‌متر ارتفاع دارند. اگر خرید تشک فنری را در نظر دارید، ارتفاعی بین 18 تا 19 سانتی‌متر خواهد داشت. ارتفاع استاندارد اکثر سرویس‌های خواب نیز 25 سانتی‌متر می‌باشد. لازم به ذکر است که ارتفاع تشک ارتباطی به کیفیت آن ندارد و این به نوع سرویس خواب شما بستگی دارد. هنگام خرید تشک توجه داشته باشید، که تمامی آنها بین 1 تا 2 سانتی‌متر از ابعاد خود کمتر هستند.

اندازه گیری تخت
اندازه تشک

ابعاد تشک کودکان

ابعاد تشک برای کودکان و نوجوانان نیز بین 70 در 130 سانتی‌متر (برای کودکان و نوزادان) و 80 در 180 سانتی‌متر (نوجوانان) است. البته میتوان خریداری تشک برای کودکان را به صورت ابعاد سفارشی نیز انجام داد.

 

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
ارتباط از واتس اپ
Call Now Button