تشک سفت بهتر است یا تشک نرم ؟

مقالات

برای جلوگیری از کمر درد تشک سفت بهتر است یا تشک نرم ؟

انتخاب تشک سفت یا تشک نرم کاملا به خواب شما بستگی دارد.در هنگام خرید تشک خوشخواب باید به این نکته توجه کنید که میزان سفتی یا نرمی تشک تخت یک تصمیم کاملا شخصی میباشد.در واقع میتوان گفت که این سوال یک جواب درست یا غلط ندارد.در هر صورت به دلیل تنوع زیاد محصولات کالای خواب در بازار ،ممکن است که در هنگام خرید تشک خوشخواب دچار مشکل بشوید.در این صورت سوالی که برای ما پیش می آید این است که برای من کدام تشک مناسب میباشد؟

پارچه تشک
پارچه تشک خوشخواب

 

در ادامه این مقاله تشک های برند خوشخواب را جوری رتبه بندی کرده ایم که در هنگام خرید تشک خوشخواب از نمایندگی های تشک خوشخواب ،انتخاب بهتری داشته باشید.در این درجه بندی که از 1 تا 5 شماره گذاری شده،شماره 1 نرم ترین و شماره 5 سفت ترین تشک میباشد.پس از مقایسه این تشک ها میتوانید کاتالوگ تشک خوشخواب و لیست قیمت تشک خوشخواب را هم مطالعه کنید.

1.نرم

از نرم ترین مدل های برند خوشخواب میتوان مدل های تشک کامفورت خوشخواب و تشک باراباس خوشخواب را نام برد.این تشک ها بیشتر برای افرادی مناسب است که ازناحیه کمر و ستون فقرات دچار مشکل نبوده و وزن کمتر از 75 کیلوگرم دارند.

تشک کامفوت خوشخواب
تشک فنری کامفورت برند خوشخواب

این تشک ها در دسته تشک های فنری قرار میگیرند.ارتفاع این تشک ها کم میباشد.هم چنین قیمت این تشک ها اقتصادی میباشدو جز تشک های ارزان  قیمت به حساب می آید.سیستم فنربندی این تشک ها از نوع فنر متصل میباشد.در یک مقاله مجزا تفاوت انواع فنر متصل و فنر منفصل را مقایسه کرده ایم.

تشک سوپر استار خوشخواب
تشک استار خوشخواب

2.میانه

به جرات میتوان گفت که سفتی میانه محبوب ترین و پر طرفدار ترین انتخاب درجه سفتی تشک بین مشتریان میباشد.این تشک ها انعطاف بسیار خوبی با بدن دارند.تشک هایی نظیر تشک آناهیتا خوشخواب ،تشک فرست کلاس خوشخواب، تشک سوپر کلاس سافت خوشخواب ،تشک های کلاس مموری خوشخواب از این دسته تشک ها میباشند.

 

این تشک ها بهترین انتخاب برای زوج هایی میباشد که بین تشک های نرم و تشک های سفت اختلاف سلیقه دارند.تشک های فوق برای افرادی که دچار کمردرد خفیفی هستند، مناسب میباشد.اگر کمر درد دارید و دنبال روش هایی برای دلیل آن هستید پیشنهاد میکنم این مقاله را مطالعه کنید.

تشک آناهیتا و فرست کلاس از سری تشک های فنر متصل و تشک سوپر کلاس سافت  و های کلاس مموری خوشخواب از سری تشک های فنر پاکتی میباشند.تشک های کلاس مموری از اسفنج ویژه ای به اسم مموی فوم هوشمند تولید میشود که میتوان توضیحات مربوط به آن را در مقاله مربوط به مموری فوم هوشمند مطالعه کنید.

تشک آناهیتا خوشخواب
تشک خوشخواب مدل آناهیتا

3.میانه رو به سفتی

این درجه سفتی نسبت به درجه قبلی کمی سفت تر میباشد و اگر سلیقه خواب شما تشک سفت تر میباشد ،تشک های این دسته بندی انتخاب بسیار مناسبی میباشند.

این دسته هم همانند دسته قبلی برای زوج هایی که اختلاف سلیقه در انتخاب تشک دارند ،بسیار مناسب میباشد.اگر کمر درد دارید و وزن حدودی بین 8 تا 100 کیلوگرم دارید ،به تشک های مربوط به این دسته هم میتوانید فکر کنید.

تشک طبی فنری خوشخواب ، تشک طبی پاکتی خوشخواب ،تشک سوپر استار خوشخواب ،تشک ام بی ام خوشخواب از دسته تشک های میانه رو به سفت کارخانه تشک خوشخواب می باشند.

در ساختار تشک های سوپراستار و ام بی ام خوشخواب از یک لایه میکرو فنر بر روی فنر پاکتی تشک استفاده شده است.میکرو فنر ارتعاشات ناشی از غلت خوردن روی تشک را میگیرد.

4.سفت

اگر دوس دارید روی یک تشک سفت بخوابید و هم چنان اسکلت داخلی آن از فنر پاکتی تشکیل شده باشذ ،پیشنهاد شرکت خوشخواب ، تشک سوپر کلاس هارد خوشخواب میباشد.تشک هارد خوشخواب یک مدل بسیار محبوب در بین مشتریان میباشد و توانسته حجم فروش بسیار زیادی از محصولات خوشخواب را از آن خود کند.

اگر دوس دارید که از یک تشک با فنر استفاده کنید و در عین حال یک تشک سفت ،بدون شک پیشنهاد شرکت خوشخواب ،تشک هارد میباشد.در دیواره های این تشک از اسفنج استفاده شده است تا در طولانی مدت دیواره های این تشک دفرمه نشود و ماندگاری بالایی داشته باشد.قطر این تشک 26 سانتی متر میباشد و این تشک 5 سال توسط شرکت خوشخواب گارانتی میشود.

سوپر کلاس هارد
تشک طبی هارد

5.خیلی سفت

تشک های با سفتی زیاد در این دسته قرار میگیرند.در اغلب این تشک ها نام کلمه ارتوپدیک را میشنوید.افرادی که از این تشک ها استفاده میکنند به سه دسته تقسیم میشوند.

1.افرادی که وزن بسیار بالایی دارند.

2.افرادی که کمر درد یا دیسک کمر شدید دارند.

3.افرادی که سلیقه خواب آنها تشک های سفت میباشد.

تشک های خیلی سفت اغلب بدون فنر میباشند و حالت ارتجاعی و فرورفتگی دارند.شرکت خوشخواب تنها یک مدل تشک با این درجه سفتی را تولید میکند.تشک آلینا طبی خوشخواب ،یک تشک بدون فنر و کاملا سفت میباشد. اسکلت داخلی این تشک را اسفنج فشرده یا ریباند تشکیل میدهد.

تشک آلینا خوشخواب
تشک طبی آلینا

نتیجه گیری درباره خرید تشک خوشخواب

مطالب ذکر شده در بالا ،حاصل تجربه سالیان سال بوده است.افرادی که کمر درد یا جراحی کمر داشته اند ،حتما قبل از انتخاب تشک خود با مشورت پزشک خود میزان سفتی تشک خود را انتخاب کنند.

افراد مسن و سالمند هم بهتر است ازدرجه سفتی میانه ،تشک خود را انتخاب کنند زیرا در این افراد نباید به استخوان ها فشاری وارد شود.

نکته مهم این است که میزان سفتی و نرمی تشک برای افراد با وزن های مختلف کاملا متغیر میباشد و ما در این مطلب ، وزن حدود 80 کیلوگرم را شاخص قرار دادیم.

خوشخوابان همانند سایت های خارجی سعی در راهنمایی شما در انتخاب تشک بهتر دارد.اگر باز هم سوالی داشتین در بخس سوالات متداول جست و جو کنید.حتما جواب سوال خودتون را پیدا میکنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
ارتباط از واتس اپ
Call Now Button