راهنمای جامع انتخاب ابعاد یا سایز تشک خوشخواب

مقالات

قبل از اینکه بخواهید اقدام به خرید تشک خوشخواب برای اتاق و منزل سکونت خودتان کنید، باید رابطه با سایز تشک خوشخواب و سایزی که برای شما مناسب است، اطلاعات کافی داشته باشید. در حال حاضر، تشک های خوشخواب در سایزهای نوجوان، یک نفره و دو نفره به تولید می رسند و به فروش می روند.

ابعاد هر یک از سایزهای ذکر شده می توانند متفاوت باشند. به همین خاطر لازم است که افراد قبل از خرید تشک تختخواب خودشان در رابطه با سایز تشک خوشخواب اطلاعات کافی کسب کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم راهنمای جامعی را برای انتخاب ابعاد یا سایز تشک خوشخواب ذکر کنیم. پس اگر قصد خرید تشک را دارید، توصیه می کنیم که ابتدا به نکات زیر توجه داشته باشید.

تشک تخت
تشک تخت خوشخواب اصل

 

سایز تشک خوشخواب چگونه تعیین می شود؟

در سال های گذشته شمار افرادی که علاقه مند به خرید تشک خوشخواب شده اند، بسیار افزایش پیدا کرده است. با توجه به اینکه افراد بر اساس وزن ها و سایزهای مختلف، نیاز متفاوتی به تشک ها دارند، سایز تشک و ابعاد آن بر اساس نیاز هر یک از گروه های جامعه طراحی گردیده است.

در حال حاضر، سه سایز اصلی برای تشک خوشخواب وجود دارد. ولی هر یک از این سایزها دارای ابعاد متفاوتی هستند که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم.

  • سایز تشک خوشخواب نوجوان
  • سایز تشک خوشخواب یک نفره
  • سایز تشک خوشخواب دو نفره

سایز تشک خوشخواب نوجوان چقدر است؟

تشک خوشخوابی که برای نوجوانان مورد استفاده قرار می گیرد، باید بر اساس سن آن ها باشد. هر چند که بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای نوجوانان نیز اقدام به خرید تشک یک نفره کنند. در حال حاضر، استاندارد ابعاد تشک خوشخواب برای نوجوانان، 80 در 180 سانتی متر است. امروزه، اکثر تخت خواب های نوجوان بر اساس همین سایز طراحی و تولید می شوند.

سایز تشک خوشخواب

 

آیا امکان خرید تشک برای نوزاد و کودک هم وجود دارد؟

اگرچه در بسیاری از موارد تشک های خوشخواب برای نوزاد و کودک مورد استفاده قرار نمی گیرند، ولی می توان برای ارائه سیسمونی و یا تکمیل تخت خواب نوزاد و کودک از تشک های خوشخواب استفاده کرد. سایز تشک خوشخواب کودک و نوزاد می تواند بین 70 در 130 سانتی متر و یا 75 در 135 سانتی متر متغیر باشد.

در صورتی که ابعاد تخت نوزاد و کودک به گونه ای باشد که این دو سایز تشک خوشخواب برای آن مناسب نباشد، می توان اقدام به سفارش دادن خوشخواب برای سایز مناسب و مورد نظر کرد.برای مشاهده ابعاد تخت خارجی به این صفحه مراجعه کنید.

سایزهای مختلف تشک خوشخواب یک نفره

تشک خوشخواب یک نفره یکی از انواع تشک هایی است که کاربرد بسیار فراوانی دارد. در حال حاضر، تشک های خوشخواب یک نفره بیشترین فروش را در فروشگاه های مختلف کشور دارند. البته خود سایز تشک خوشخواب یک نفره، دارای ابعادهای مختلفی است که بر اساس نوع جثه و نوع تخت، می توان یکی از انواع ابعاد تشک را انتخاب کرد. در ادامه به ابعاد مختلف تشک خوشخواب یک نفره اشاره می کنیم.

  • تشک تک نفره با سایز 90 در 200 سانتی متر

یکی از بهترین سایز تشک خوشخواب تک نفره همین سایز است. این تشک کوچک ترین سایز برای تشک های بزرگسال محسوب می شود و مناسب نوجوانان قد بلند، جوانان و بزرگسالان می باشد. اکثر تخت خواب های تولید شده در کشور ایران بر اساس این سایز به تولید می رسند.

  • تشک تک نفره با سایز 120 در 200 سانتی متر

تشک تک نفره با سایز 120 در 200 سانتی متر، دارای عرض بزرگ تری نسبت به تشک نفره قبلی می باشد. این تشک بیشتر برای افراد چاق مناسب است. ولی با توجه به اینکه بسیاری از کالاهای خواب یک نفره، بر اساس سایز عرض 90 به تولید می رسند، خیلی از مردم علاقه ای به خرید این تشک خوشخواب با این سایز و ابعاد نمی باشند.

 

 

ابعاد تشک خوشخوخواب
ابعاد تشک تخت

 

سایزهای مختلف تشک خوشخواب دو نفره

تشک خوشخواب دو نفره گزینه بسیار خوبی برای جهیزیه و اتاق های زوجین است. معمولا یک ابعاد استاندارد برای تشک خوشخواب دو نفره وجود دارد و اکثر تخت خواب های دو نفره بر اساس این ابعاد ساخته می شوند. ولی مانند سایز تشک خوشخواب یک نفره، تشک خوشخواب دو نفره نیز دارای ابعاد مختلفی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • تشک دو نفره با سایز 140 در 200 سانتی متر

سایز تشک خوشخواب دو نفره، باید بر اساس کالاهای خوابی باشد که در بازار وجود دارند و به فروش می روند. بسیاری از افراد علاقه مند به استفاده از تشک دو نفره با سایز 140 در 200 سانتی متر نمی باشند. زیرا کالای خواب مختلفی برای این تشک های دو نفره وجود ندارد و همین موضوع برای افراد محدودیت ایجاد می کند.

تشک دو نفره با سایز 140 در 200 سانتی متر بیشتر برای بزرگسالانی مناسب است که علاقه مند هستند در هنگام خواب فضای بیشتری داشته باشند. این سایز تشک دو نفره، برای اتاق های مهمان هم گزینه خوبی می باشند.

  • تشک دو نفره سایز کویین با سایز 160 در 200 سانتی متر

تشک دو نفره سایز کویین، یکی از رایج ترین سایزهای تشک های دو نفره محسوب می گردد. این سایز معیار ساخت تخت های دو نفره بوده و همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی علاقه مند به خرید تشک دو نفره سایز کویین باشند.

سایز تشک خوشخواب کویین یا ملکه، استاندارترین سایز برای تشک خوشخواب دو نفره محسوب می شود و در حال حاضر، افراد زیادی علاقه مند به خرید این سایز از تشک می باشند.

  • تشک دو نفره سایز کینگ با سایز 180 در 200 سانتی متر

تشک دو نفره سایز کینگ برای زوجینی که نیاز به فضای بیشتری در هنگام خواب دارند، مناسب است. این نوع تشک دو نفره برای اتاق های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند گزینه خوبی برای اتاق های خواب زوجین باشد.

  • تشک دو نفره کامل 200 در 200 سانتی متر

تشک دو نفره کامل، بزرگ ترین سایز تشک در میان تشک های دو نفره محسوب می شود. سایز تشک خوشخواب دو نفره 200 در 200 برای اتاق های بسیار بزرگ مناسب است. افرادی که نیاز به فضای زیادی برای خواب دارند، می توانند از این تشک استفاده کنند.میتوانید از بخش مرتبط با  لیست قیمت تشک خوشخواب و کاتالوگ تشک خوشخواب ازسایر محصولات خوشخواب مطلع شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
ارتباط از واتس اپ
Call Now Button