راهنمای خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر

مقالات

دیسک کمر چیست ؟

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر از چالش‌های اصلی آن‌دسته از افرادی است که با درد کمر مواجه هستند. دلایل مهمی برای ابتلا به دیسک کمر وجود داشته که از مهمترین آنها می‌توان به افزایش سن، ترک و شکستگی ستون‌ فقرات در اثر فعالیت یا حادثه اشاره نمود. آمارها حاکی از آن است که اکثر مردم جهان با مشکل کمر‌درد مواجه هستند. در بعضی از موارد، کمر‌درد بهبود یافته اما در سایر موارد دردهای مربوط به ستون‌فقرات بدون رعایت نکات پزشکی، شدیدتر هم خواهد شد. ستون‌ فقرات شامل مهره‌های مختلفی بوده که بر روی همدیگر قرار گرفته‌اند. این مهره‌های چیده شده بر روی همدیگر دارای ساختار غضروفی بوده که حرکت و جابه‌جایی را برای افراد تسهیل‌ می‌کنند. در واقع دیسک کمر به قسمت‌های غضروفی ستون فقرات گفته می‌شود. دیسک شامل دو لایه خارجی (حلقه) و لایه داخلی (هسته) است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید دیسک کمر در اثر چه عواملی به وجود می‌آید؟ زمانی‌که هسته دیسک در اثر فشار آسیب ببیند، پارگی رخ خواهد داد.

دیسک کمر و رابطه با تشک
خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و نکات مربوط به آن

 

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر در کاهش درد و اصلاح درست ستون‌ فقرات تاثیر زیادی خواهد داشت. به همین خاطر تهیه آن برای آن‌ دسته از عزیزانی که با مشکل کمردرد مواجه هستند به شدت توصیه می‌شود. اگر دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که پارگی دیسک‌ها در قسمت پایین کمر اتفاق می‌افتند. اما دردهای ناشی از آن، قسمت‌های دیگر نظیر: گردن و حتی پاها را تحت‌ الشعاع قرار خواهد داد. اگر دردهای ناشی از کمر به موقع درمان نشوند در ایجاد مشکلاتی چون: سیاتیک، تنگی کانال نخاعی و انحراف ستون‌ فقرات، نقش بسیار مهمی خواهند داشت. یکی از مهمترین روش‌هایی که می‌توانید جهت کاهش کمردرد انجام دهید، تهیه تشک‌های مناسب دیسک کمر است. این مقاله از این رو تهیه شده تا به شما اطلاعات لازم جهت درمان و پیشگیری از کمردرد ارائه نماید.

تشک طبی کمر درد
خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر بدانید

علائم دیسک کمر:

علائم دیسک کمر با توجه به فشار وارد شده به عصب، متفاوت بوده و در افراد می‌تواند با نشانه‌های مختلفی همراه باشد. خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر می‌تواند در کاهش درد بسیار موثر عمل نماید. بیرون‌زدگی دیسک در قسمت‌ پایین کمر منجر به ایجاد درد در کمر، ران و ساق‌پا و در قسمت مهره‌ گردنی باعث درد در شانه می‌شود. از مهمترین و بارزترین نشانه‌های ناشی از دیسک کمر می‌توان به بی‌حسی، ضعف در عضلات و سوزن سوزن شدن دست‌ها و پاها اشاره نمود.

درمان و جلوگیری از دیسک کمر:

گاهی اوقات امکان دارد که دردهای ناشی از دیسک کمر به خودی خود، درمان شوند. اگر دردهای ناشی از کمر ادامه دار بود، استفاده از کمک‌های متخصص ارتوپد بهترین گزینه است. خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و ورزش منظم از مهمترین روش‌های جلوگیری و حتی درمان به شمار می‌روند. شما با انجام ورزش‌های منظم، ماهیچه‌ها را تقویت کرده و باعث انعطاف‌پذیری عضلات کمر خود می‌شوید. تهیه تشک‌های طبی هم به انعطاف‌ پذیری هر چه بیشتر ماهیچه‌ های کمر کمک می‌کند. همین امر باعث می‌شود که حالت بدنی شما، فرم مناسبی به خود بگیرد. تشک‌های مخصوص دیسک کمر در کاهش خطر فتق دیسک و همچنین افزایش کیفیت خواب، نقش بسیار مهمی دارند.

تشک طبی خوشخواب
تشک مخصوص کمر درد

نکات مهمی که باید به هنگام خرید تشک مناسب دیسک کمر بدانید:

نکته مهمی که در خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر باید بدانید، توجه به ویژگی‌های آن است. اینکه یک تشک طبی از چه ویژگی‌هایی برخوردار است، از جمله سوالات مهمی بوده که خریدار باید دنبال پاسخگویی به آن باشد. حالت خوابیدن و وزن بدن شما می‌تواند شما را در خرید بهترین و مناسب‌ترین تشک هدایت نماید. یک تشک استاندارد، تشکی است که دردهای ناشی از کمر را تا حدود زیادی کاهش داده و به شما در تجربه یک خواب لذت‌بخش، کمک نماید.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و تاثیر آن بر حالت خوابیدن افراد:

علاوه بر خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر، تهیه بالش استاندارد هم بر کیفیت خواب تاثیر زیادی می‌گذارد. استفاده از بالش مناسب در حالت‌های مختلف خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بالش استاندارد، بالشی است که فاصله خالی بین بدن و تشک را پر کرده و باعث کمترین فشار به ستون فقرات می‌شود.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که به پشت می‌خوابند:

برای آن‌ دسته از افرادی که با مشکل دیسک کمر مواجه هستند، خوابیدن به پشت می‌تواند یکی از بهترین حالت‌های خواب باشد. در این حالت خواب، ستون فقرات در یک خط مستقیم قرار گرفته که در کاهش دردهای کمر بسیار موثر خواهد بود. از مهمترین معایب خوابیدن به پشت می‌توان به خروپف و ایجاد مشکل تنفسی در خواب اشاره نمود. تهیه تخت‌ های نسبتا نرم به آن‌ دسته از افرادی که به پشت می‌خوابند، توصیه می‌شود.

تشک خوشخواب طبی
خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و تاثیر آن بر حالت خوابیدن افراد

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که به پهلو می‌خوابند:

کسانی که به پهلو می‌خوابند، بهترین حالت خواب را تجربه می‌کنند. خوابیدن به پهلو در تنفس بهتر، بهبود سلامت قلب و کاهش رفلاکس معده، نقش مهمی دارد. بهترین تشک مناسب برای افرادی که به پهلو می‌خوابند، تشک‌هایی با سطح نرم تا متوسط بوده که در بازار موجود هستند. استفاده از این مدل تشک‌ها در کاهش دردهای ناشی از شانه و لگن بسیار تاثیرگذار است. تشک سوپر کلاس سافت خوشخواب یک تشک مناسب برای این دسته از افراد میباشد.

خرید تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که بر روی شکم می‌خوابند:

یکی از بدترین حالت‌های خواب، خوابیدن بر روی شکم است. این مدل خواب، معایب زیادی داشته که از مهمترین آنها می‌توان به کشیدگی گردن و کمردرد شدید اشاره نمود. خرید تشک‌های نسبتا سفت برای افرادی که بر روی شکم می‌خوابند، بسیار کاربردی است. زیرا این مدل تشک‌ها باعث جلوگیری از فرو رفتن بیشتر کمر به هنگام خواب می‌شوند.تشکی مثل تشک سوپر کلاس هارد خوشخواب و تشک سوپر استار خوشخواب از تشک های مناسب این افراد میباشد.

داخل تشک خوشخواب
خرید بهترین تشک مناسب دیسک ‌کمر و آشنایی با ویژگی‌های آن

خرید تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که در حالت‌های مختلف می‌خوابند:

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آن‌دسته از افرادی که حالت‌های مختلف خواب را تجربه می‌کنند از لحاظ سلامتی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند. خرید تشک‌های متوسط رو به سفت از بهترین گزینه‌های پیشنهادی برای آن‌دسته از افرادی است که در حالت‌های مختلف می‌خوابند. استفاده از این مدل تشک‌ها باعث خواهد شد تا به هنگام خواب، راحتی بیشتری را تجربه نمایید.تشک هایی نظیر تشک های کلاس مموری خوشخواب و تشک ام بی ام خوشخواب جز بهترین تشک ها میباشند.

انواع تشک مناسب کمر درد:

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر، یکی از مهمترین چالش‌های پیش‌ روی افرادی است که از دردهای ناشی از کمر رنج می‌برند. مدل‌های مختلفی از تشک‌های مخصوص کمردرد وجود داشته که هر کدام از آنها از ویژگی‌های مخصوص به خود برخوردار هستند. بهترین تشک برای افرادی که با مشکل کمردرد مواجه هستند، تشکی است که فشار را از نقاط مختلف بدن برداشته و از ستون‌ فقرات به خوبی حمایت کند.

تشک طبی اصل
آشنایی با راهنمای خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر؛ مدل مموری فوم:

این مدل تشک‌ها با توجه به فرم بدن شما شکل می‌گیرند. تشک‌ های مموری فوم با توجه به ویژگی شکل‌پذیری که داشته، فشارهای بیش از حد را از نواحی شانه و باسن آزاد می‌کنند. طراحی تشک مموری فوم هوشمند در مقایسه با سایر تشک‌ها، بسیار متفاوت است. حفظ کردن گرما و محدود کردن جریان هوا از مهمترین ویژگی‌های تشک مموری فوم به شمار می‌رود. علاوه بر آن، تشک‌های مموری فوم با برخورداری از مواد خنک‌کننده نظیر: روغن‌های گیاهی، ژل و تزریق گرافیت یا مس باعث تنظیم درجه حرارت می‌شود. این امر می‌تواند در درمان و تسکین دردهای عضلات موثر واقع شود.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر؛ مدل لاتکس:

تشک لاتکس از لحاظ بعضی ویژگی‌ها به مانند تشک مموری فوم است. این تشک، شکل‌پذیری خاصی داشته و از توانایی تطابق با حالت‌های مختلف بدن برخوردار است. تشک‌های لاتکس، خنک‌تر بوده و در برابر ضربه، واکنش بیشتری از خود نشان می‌دهد. سفتی تشک‌های لاتکس، یکی از مهمترین ویژگی‌ها برای آن‌دسته از افرادی است که با معضل کمردرد مواجه هستند. در تولید این مدل تشک‌ها از مواد مصنوعی و طبیعی استفاده شده است. تشک‌ لاتکس طبیعی به دلیل مواد به کار رفته در تولید در مقایسه با مدل دیگر از دوام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک‌کمر؛ مدل هیبرید یا ترکیبی:

یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد به هنگام خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر این است که انتخاب از میان مدل‌های مختلف برای آنها بسیار دشوار می‌شود. نیاز، مهمترین موردی است که می‌تواند شما را به تهیه بهترین مدل تشک هدایت کند. یکی دیگر از مدل‌های تشک مخصوص دیسک کمر، تشک هیبرید یا ترکیبی است. تشک‌های هیبرید از ویژگی‌های تشک‌های فنری و فوم برخوردار هستند. اثر خنک‌کنندگی و انعطاف‌پذیری از مهمترین ویژگی‌های تشک‌های ترکیبی بوده که در کاهش دردهای عضلانی بسیار موثر عمل می‌کنند. البته ناگفته نماند که تشک‌های هیبرید به دلیل وجود لایه‌های بیشتر در ساخت آنها، ضخیم‌تر بوده و از قیمت بالایی هم برخوردار هستند.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر؛ مدل فنری:

یکی از مهمترین مواردی که باید هنگام خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر مدنظر قرار داد، توجه به نیاز و انتظارات شما از محصول است. اینکه کدام مدل تشک می‌تواند از کمر بیشتر پشتیبانی نماید، جزو آن‌دسته از سوالات مهمی است که باید به آن پاسخ داد. علاوه بر تشک‌های مخصوص دیسک کمر که در جملات بالا به آنها اشاره نمودیم، مدل دیگری در بازار به نام تشک فنری وجود دارد. استفاده از این مدل تشک‌ها در خانه‌ها، هتل‌ها و خوابگاه‌ها بیشتر رواج دارد. البته بستگی به نظر شما داشته که بخواهید از این مدل تشک برای کاهش دردهای ناشی از کمر استفاده نمایید. تشک‌های فنری، انعطاف‌پذیری کمی داشته و از کمر نمی‌توانند به خوبی پشتیبانی نمایند. لایه‌ها و پوشش‌های به کار رفته در تشک‌های فنری تنها جهت راحتی بیشتر فرد به هنگام استراحت، طراحی شده‌اند. به طور کلی تشک‌های فنری جهت کاهش یا درمان دیسک کمر، مناسب نیستند.

توجه به وزن بدن جهت خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر:

از نکات مهم دیگری که باید به هنگام خرید بهترین تشک برای کمر درد درنظر گرفت، توجه به وزن بدن است. زیرا وزن بدن، کیفیت خواب بر روی تشک‌های مخصوص دیسک کمر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وزن افراد به گروه‌های مختلف سبک، متوسط و سنگین تقسیم شده و هر فردی با توجه به این موضوع باید بهترین تشک مناسب دیسک کمر را جهت خرید انتخاب نماید. مسلما، استفاده از تشکی که با ویژگی‌های جسمانی فرد تناسب نداشته باشد، کیفیت خواب او را تحت تاثیر قرار خواهد داد. برای افرادی که وزن کمتر از 60 کیلوگرم دارند، بهتر است که از تشک‌های نرم استفاده نمایند. انتخاب تشک‌های سفت برای این‌گونه افراد به دلیل عدم پر شدن فضای خالی بین بدن و سطح تشک، گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسد.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که در رده وزنی 60 تا 100 کیلوگرم هستند، یکی از موارد مهمی است که نباید نسبت به آن بی‌توجه بود. انتخاب تشک‌هایی که درصد نرمی متوسط دارند برای این دسته از افراد بسیار مناسب است. تشک مورد نظر برای افراد دارای وزن متوسط، نباید بیش از حد سفت یا نرم باشد. در غیر اینصورت امکان ایجاد فشار در نقاط مختلف بدن افزایش خواهد یافت. استفاده از تشک‌های سفت و سخت برای افراد بالای 100 کیلوگرم، مناسب‌ ترین گزینه به شمار می‌ رود. زیرا این محصول از فرو رفتن بیش از حد بدن در تشک جلوگیری خواهد کرد. همین امر باعث تضمین کیفیت بهتر خواب و همچنین پشتیبانی کامل از قسمت‌های مختلف بدن خواهد شد.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و سایر متعلقات خواب:

همانطور که در جملات پیشین اشاره نمودیم، انواع تشک‌ مناسب کمر درد در بازار وجود داشته که می‌توان با در نظر گرفتن نکات مهم جهت خرید بهترین مدل اقدام نمود. تشک‌های مناسب دیسک کمر را می‌توان در مدل‌های متنوعی در بازار یافت. تشک خوشخواب از برندهای معروف در بازار بوده که جایگاه بسیار ویژه‌ای را در میان مشتریان کسب کرده است. در این مقاله، تمرکز اصلی بر معرفی و خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر بوده که سعی شده به مهمترین ویژگی‌های هر کدام از مدل‌ها اشاره شود. از جمله تشک‌های فول طبی خوشخواب موجود در بازار، مدل‌های آلینا طبی، سوپر کلاس هارد و های کلاس مموری است. این مدل تشک‌ها برای آن‌دسته از افرادی که از مشکل کمردرد رنج می‌برند، بسیار مناسب بوده و از آنها می‌توان در بسیاری از موارد درمانی، استفاده نمود. علاوه بر محصولات ذکر شده در کاتالوگ تشک خوشخواب، لوازم جانبی دیگری نظیر: محافظ تشک خوشخواب، بالش و روتختی وجود داشته که استفاده از آنها می‌تواند بر طول عمر محصول و کیفیت خوابتان تاثیر بگذارد.اگر درخارج از کشور زندگی میکنید میتوان از تشک های سایر برندها از این سایت خرید کنید.

کلام آخر:

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر از جمله چالش‌های مهمی است که اکثر افراد با آن مواجه هستند. در این مقاله سعی شده تا راهنمای خرید بهترین تشک مخصوص کمردرد مورد بررسی کامل قرار گیرد. در آخر این شما هستید که باید با در نظر گرفتن تمام موارد مهم جهت تهیه بهترین محصولی که مدنظرتان است، اقدام نمایید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
ارتباط از واتس اپ
Call Now Button