20 راه حل رفع گرفتگی بینی برای خوابی آرام

مقالات

چند راه حل برای گرفتگی بینی و خواب راحت روی تشک

احتقان بینی سبب می شود تا برای خواب دچار مشکل شوید. در این مقاله قصد داریم چند راه حل را برای گرفتگی بینی مورد بررسی قرار دهیم.

چند راه حل برای برطرف شدن گرفتگی بینی

برای از بین بردن گرفتگی بینی انجام چند راهکار بسیار مؤثر می باشد. بهتر است این روش ها را برای برطرف کردن احتقان بینی امتحان نمایید.

برای رفع گرفتگی بینی مواد غذایی تند مصرف کنید

سعی کنید برای اینکه گرفتگی بینی شما برطرف شود غذاهای تند مصرف کنید. شما باید چاشنی زیادتری به رژیم اصلی خود بیفزایید. بعضی از محققان بر این باورند که غذاهای تند مثل فلفل قرمز به پاکسازی سینوس ها کمک زیادی می کند. شما بایستی به فروشگاه برویدو سیر و فلفل را به وعده های غذایی خود اضافه نمایید.

همراه خود عصاره نعنا فلفلی یا قطره منتول داشته باشید

استفاده از عصاره نعنا فلفلی یا قطره منتول برای گرفتگی بینی بسیار مفید است. اگر سرماخوردگی دارید ما به شما توصیه می کنیم حتما از قطره منتول استفاده کنید. قطره منتول علاوه بر اینکه به احتقان بینی کمک می کند در درمان سرفه نیز موثر است.

برای گرفتگی بینی از قهوه بدون کافئین استفاده کنید

احتقان بینی می تواند باعث شود که شب ها خوابی آرام نداشته باشید. مصرف زیاد کافئین در حقیقت می تواند موجب شود شما خواب آلود به نظر برسید. زیرا قهوه می تواند حدودا 10 ساعت در بدن شما بماند و به همین علت شب به سختی به خواب خواهید رفت. وقتی می خواهید خستگی ناشی از بی خوابی را به دلیل گرفتگی بینی با مصرف قهوه برطرف نمایید، حتما قهوه بدون کافئین بنوشید. این امر باعث می شود شب ها آسوده تر و راحت تر بخوابید.

گرفتگی بینی
گرفتگی بینی و احتقان بینی

سعی کنید حتما خودتان را هیدراته نگه دارید

کمک به گرفتگی بینی با حفظ رطوبت آغاز می شود. دکتر اولموس در این باره می گوید افرادی که دچار احتقان بینی می باشند باید هر روز آب بیشتری مصرف کنند تا شب ها خوابی آرام داشته باشند. مطالعات نشان می دهد که افراد سالم هر روز بایستی 8 تا 15 لیوان آب نوش جان کنند. به ویژه هنگامی که بیمار هستند. سعی کنید همیشه یک بطری آب کنار خود داشته باشید.

برای رفع گرفتگی بینی سعی کنید حتما ماساژ درمانی را امتحان نمایید

برای رفع گرفتگی بینی حتما ماساژ درمانی را امتحان نمایید. ماساز درمانی نوعی ماساژ می باشد که نقاط فشاری را در بدن مورد هدف قرار می دهد. علاوه بر این امکان دارد کسانی که درگیر احتقان بینی هستند با این روش راحت و آسوده بخوابند. تحقیقات نشان می دهد این ماساژ ها می تواند بر کیفیت خواب افراد تاثیر بگذارد. افرادی که سرماخوردگی دارند می توانند از این روش برای تسکین نشانه های خود استفاده کنند. برای اینکه بهتر نتیجه بگیرید باید روی همان ناحیه متمرکز شوید.

گرفتگی بینی در خواب
گرفتگی بینی در خواب

برای داشتن خوابی آرام حیوانات خانگی را از تخت خود دور نگه دارید

برای اینکه خوابی آرام داشته باشید، سعی کنید حیوانات را از تخت خود دور نگه دارید. زیرا ممکن است برخی از حیوانات حامل آلرژن باشند. این مسأله می تواند گرفتگی بینی شما را تحریک نماید.

به میزان رطوبت منزل خود توجه داشته باشید

وقتی دچار احتقان بینی هستید باید سطح رطوبت را کنترل نمایید. دکتر اولموس در این باره می گوید مخاط شما می تواند به علت هوای خشک ضخیم و چسبناک شود. برای تعیین رطوبت منزل خود باید رطوبت مکان را با دقت بررسی نمایید. استفاده از دستگاه بخور یا باز گذاشتن در حمام به هنگام دوش گرفتن می تواند باعث افزایش رطوبت هوای داخل خانه شود.

گرفتگی بینی
گرفتگی بینی

رشته فرنگی و سوپ مرغ را امتحان کنید

سوپ مرغ و رشته فرنگی برای کسانی که درگیر گرفتگی بینی هستند بسیار مفید است. مواد موجود در سوپ مرغ و رشته فرنگی دارای اثر ضد التهابی بسیار ملایم می باشد. همچنین بخار داغ حاصل از آب گوشت می تواند به احتقان بینی کمک نماید. اگر درگیر آبریزش بینی هستید سعی نماید رشته فرنگی و سوپ مرغ را به وعده های غذایی خود اضافه نمایید تا سینوس های ملتهب شما تسکین یابد.

از فین کردن پرهیز نمایید

وقتی درگیر سرماخوردگی و گرفتگی بینی هستید امکان دارد تمایل داشته باشید که مدام فین کنید. به یاد داشته باشید فین کردن موجب ایجاد فشار اضافی می شود. این فشار امکان دارد موجب شود مایع از بینی شما وارد سینوس هایتان شود. در صورتی که به دستمال احتیاج داشتید سعی نمایید به جای فین کردن، آن ناحیه را تمیز نمایید.

الکل مصرف نکنید

برای داشتن خوابی آرام و برطرف شدن گرفتگی بینی از مصرف الکل پرهیز کنید. شاید با خودتان فکر کنید که نوشیدنی های الکلی می تواند به خواب آلودگی شما کمک نماید. اما الکل برنامه خواب شما را درگیر اختلال می کند. برای بعضی از افراد نوشیدن الکل امکان دارد باعث شود حساسیت ها تحریک شوند و موجب گرفتگی سینوس ها می شود. علاوه بر این الکل می تواند خواب را دچار مشکل کند.

اختقان بینی
خواب راحت

برای رفع گرفتگی بینی از میان وعده های سالم استفاده کنید

سعی کنید برای رفع احتقان بینی حتما از میان وعده های سالم استفاده نمایید . اگر درگیر آبریزش بینی هستید و خوابیدن برای شما دشوار است می توانید شب ها میان وعده سالم نوش جان کنید. این مواد مغذی خوش طعم شامل فلفل دلمه ای، شکلات تلخ، ذرت بوداده هستند که می توانند گرسنگی شما را به خوبی رفع کنند.

شب ها دمنوش بنوشید

دمنوش های گیاهی می توانند به گرفتگی بینی و داشتن خوابی آرام کمک کنند. به همین علت آنتی اکسیدان هایی که باعث کاهش خواب آلودگی و اضطراب می شوند شامل گل ساعتی و گل بابونه می باشند. این دمنوش ها می توانند به کاهش استرس کمک نمایند. علاوه بر این به بدن کمک می کند تا خواب آرام و آسوده داشته باشد. برای اینکه فایده دمنوش بیشتر شود کمی به آن عسل اضافه نمایید.

سعی کنید برای رفع گرفتگی بینی از دستگاه تصفیه هوا کمک بگیرید

مطالعات نشان می دهد استفاده از دستگاه تصفیه هوا به رفع احتقان بینی کمک می کند و آلرژی و آسم را به خوبی کاهش می دهد. اگر درگیر آبریزش بینی هستید حتما از این دستگاه استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگر از این نوع دستگاه استفاده می کنید اطمینان حاصل کنید که فیلتر آن تمیز است. فیلترهای کثیف کیفیت فضا را بدتر می کند.

دستگاه بخور را روشن نمایید

دکتر مبشار رحمان می گوید مرطوب نگه داشتن سینوس ها عامل مهمی در درمان و رفع احتقان بینی محسوب می شوند. او پیشنهاد می کند رطوبت را با یک دستگاه مرطوب کننده به هوا اضافه نمایید. این امر موجب می شود مایعات داخل بینی شما تخلیه شود و خیلی آسان تر نفس بکشید. هنگامی که از دستگاه بخور استفاده کردید اطمینان حاصل کنید که در محدوده رطوبت سالم 40 تا 50 درصد قرار دارد. علاوه بر این فقط آب تصفیه شده به دستگاه بخور اضافه نمایید.

خواب راحت روی تشک

ملحفه های خود را به طور مرتب بشویید

اگر ملحفه های خود را اخیرا نشسته اید، ملحفه شما امکان دارد گرفتگی بینی شما را خیلی بدتر کند. به عنوان مثال با گذشت زمان موی حیوانات خانگی، گرد و غبار و بسیاری از چیزهای آلوده روی تشک و ملحفه های شما دیده می شوند. شستشوی مداوم ملحفه ها می تواند به رفع احتقان بینی کمک زیادی کند. استفاده از ملحفه هایی با الیاف ضد حساسیت، به کم شدن آلرژی کمک می کنند.

سعی کنید پیش از خواب دوش آب گرم بگیرید

دوش آب گرم می تواند به رفع احتقان بینی کمک فراوانی کند. دکتر زکری ایوره اوخا در این مورد می گوید بخار باعث می شود مخاط بینی شل شود. این امر اجازه تخلیه را فراهم می کند و منجر به رفع گرفتگی بینی می گردد. او اضافه می کند که وقتی دوش آب گرم می گیرید امکان دارد تنفس شما برای مدتی به حالت نرمال برگردد و خواب راحتی داشته باشید.

برای رفع گرفتگی بینی از نوارهای بینی کمک بگیرید

نوارهای بینی برای افزایش جریان هوا و رفع گرفتگی بینی درست شده اند. مطالعات نشان می دهد افرادی که نوار بینی دارند جریان هوای بینی آن ها بهبود یافته است. علاوه بر این شب ها آسوده تر به خواب می روند.از این مطلب هم میتوانید چند دلیل گرفتگی بینی را بررسی کنید.

داروهای ضد حساسیت استفاده کنید

اگر درگیر آلرژی و احتقان بینی هستید می توانید از داروهای ضد حساسیت استفاده کنید. برای ان که شب خوابی آرام داشته باشید بهتر است داروهای ضد حساسیت را پیش از خواب مصرف کنید. داروهای ضد حساسیت موجب می شود تا راحت تر بخوابید.

تشک تخت خوشخواب
تشک تخت خوشخواب

برای داشتن خوابی آرام غرغره با آب نمک را فراموش نکنید

غرغره با آب نمک می تواند به رفع  گرفتگی بینی شما کمک زیادی کند. علاوه بر این برای گلو درد بسیار موثر است. مطالعات نشان می دهد محلول آب و نمک می تواند مخاط بینی را هنگام خواب کاهش دهد.

مصرف زنجبیل را فراموش نکنید

زنجبیل دارای خاصیت ضد التهابی قوی می باشد. وقتی درگیر احتقان بینی هستید مصرف  زنجبیل می تواند به شما کمک کند. اگر می خواهید طعم متفاوت تری را امتحان کنید، می توانید از عسل کمک بگیرید.

نقش کالای خواب  و تشک استاندارد و تاثیر آن بر خوابی آرام

در بیشتر اوقات کالای خواب و تشک خوشخواب می تواند موجب شود تا خوابی آرام داشته باشید. تشک طبی از مواد بسیار با کیفیت درست شده است و برای سلامت ستون فقرات بسیار مفید می باشد. این تشک برای کسانی که حساسیت تنفسی و پوستی دارند گزینه مناسبی به شمار می رود.

تخت خوشخواب
تخت خوشخواب

 

علاوه بر این سعی کنید محیطی بسیار آرام برای خوابیدن در اتاق خواب برای خودتان فراهم نمایید. به خاطر داشته باشید که از اتاق خواب خود برای کار کردن و فعالیت های غیر ضروری استفاده نکنید.احتقان بینی باعث می شود تا برای خواب دچار مشکل شود. در این مقاله قصد داشتیم چند راه حل را برای گرفتگی بینی مورد بررسی قرار دهیم.

برای خرید تشک خوشخواب میتوانید کاتالوگ تشک خوشخواب و لیست قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.این موارد کمک میکنند تا بتوانید در خرید تشک خوشخواب به ایده آل خود برسید و از قیمت تشک خوشخواب مطلع شوید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
ارتباط از واتس اپ
Call Now Button